Základní typy krbů - Krby Parma

Základní typy krbů

//Základní typy krbů

Základní typy krbů

2014-02-20T09:11:45+00:00 20. 2. 2014|
Zajímavé informace o krbech, rady a tipy

Základní typy krbů

Krb dokáže vdechnout vašemu domovu nezaměnitelné a osobité kouzlo. Pohled do hřejivých a mihotajících se plamenů nemůže nic nahradit. Navíc topení v krbu dnes představuje zajímavou alternativu k vytápění elektřinou nebo plynem.

Krby mohou mít různé tvary a rozměry. Vždy je však třeba při jejich výběru přihlížet ke stylu vašeho interiéru.

Velmi oblíbené jsou stěnové krby předsazené, jejichž konstrukce předstupuje před stěnu. Zvláštním případem předsazených krbů jsou krby rohové a nárožní.

U stěnových krbů zapuštěných jsou všechny jeho konstrukční části ukryty v krbové stěně. Výrazným interiérovým prvkem jsou krby umístěné v prostoru, takže oheň je viditelný ze všech stran. Volně stojící krby jsou vhodné pro větší prostory a místnosti, které mají společenský charakter.

Krby oboustranné průhledové umožňují pohled do ohniště z různých úhlů i částí místností.

Francouzské krby Godin

André Godin (1817-1888) byl francouzský industrialista, spisovatel a sociální inovátor. Založil malou továrnu pro ruční výrobu odlitků pro kovová kamna. V roce 1840 vynalezl první model litinových kamen a dal si jej patentovat. V roce 1846 přemístil svůj úspěšný podnik do Guise. Vyráběl sporáky a kamna nejrůznějších druhů.

Krby Godin se vyznačují pěkným designem a kvalitním zpracováním Na výběr máte moderní, klasické a rustikální krby. Záleží na vás, jaký design a jakou barvu si zvolíte.

Moderní krb Godin Vassol