Krbové vložky pro nízkoenergetické a pasivní domy

Postavit dům není ničím výjimečným. Lze to udělat s pomocí firmy nebo svépomocí. Co je však rozhodující při rozhodování, je druh stavby. Ekonomická stránka je dnes důležitou součástí života každého z nás. Neustále se rok od roku zvyšující ceny za energie, nutí odborníky, přicházet s novými nápady, na jejich opětovné snižování spotřeby. A jen díky tomu dnes existují nízkoenergetické a pasivní domy.

Nízkoenergetický dům se vyznačuje nižší spotřebou tepla než tomu je v běžných obydlích. Uvádí se, že v případě klasické výstavby objektu až 2-3x a vzhledem ke starším rodiným domům je úspora tepla až 4x. Tento typ výstavby tak může ročně uspořit více než desítky tisíc.

Pasivní dům je na tom o ještě o moc lépe. Ten lze vytopit i jen samotnou přítomností lidí nebo pouhým vařením. Vzhledem k tomu, v jakém klimaktickém pásmu žijeme, je však nutné i ten přes zimu vytápět.

U obou případů se ukazuje, že je nejlepší použít starou osvědčenou klasiku, a tím je dřevo. Má velkou výhřevnost a teplo z něj dlouho vydrží. Problém je ten, že klasický otevřený krb nelze použít. Došlo by k přehřívání místností a celý systém by selhal. Navíc by se vám interiér zanášel sazemi.

Až donedávna se majitelé těchto domů museli ochudit o plápolající oheň. Na trh však dorazily krbové vložky, vhodné právě pro vytápění do těchto prostředí. Tyto krbové vložky musí projít tzv. bloower door testem, kdy se testuje vzduchotěsnost a únik tepla do okolí. Jedině pak, je lze označit za produkty vhodné k instalaci do těchto speciálních budov.

My nabízíme hned dva modely

Výrobce BEF – vytvořil pro tyto účely řadu PASSIVE. Česká výroba, kvalitní provedení a dlouhá tradice zajistí výhřev vašeho domova dle nejnovějších požadavků na vytápění. Vybírat můžete z mnoha typů s různým výkonem a účinností. BEF zaručuje dokonalou těsnost topeniště a maximální spalování topiva, díky vyložení vložky Carconem. Navíc splňuje limity na emise.

Dodavatel SPARTHERM – se také zaměřil na dodávku krbových vložek pro pasivní domy. Jeho výrobky řazené pod řadu SPARTHERM RLU mají speciální dvířka, která zajišťují maximální těsnost a tím zabraňují tepelným mostům a přehřívání místnosti, ve které je vložka postavena. Jeho výrobky jsou vyrobeny z oceli a vyloženy šamotem. Vyznačují se dlouhou životností a kvalitním spalováním.

KOMPLETNÍ NABÍDKA KRBOVÝCH VLOŽEK